Who’s Who Students Recognized by Faculty, Staff
Congratulations to the following students who were selected by the faculty and staff as Who’s Who this week.
WHO’S WHO – FRESHMEN | SUBJECT |
Julia Caldwell | Aledo Young Republicans |
Natalie Barron | Algebra I |
Hanna DeBarr | Algebra I |
Samuel Weathersby | Algebra I |
Brittin Choate | Algebra I |
Katelyn Walther | Algebra I |
Payton Bierle | AP Human Geography |
Josiah Jackson | AP Human Geography |
Georgia Posey | Art I |
Ethan Brooks | Art II |
Eva White | ASL |
Jacob Bonner | Biology |
Trace Comiskey | Biology |
Tatum Jones | Digital & Interactive Media |
Audrey Larsen | Digital & Interactive Media |
Reece Warren | English I PAP |
Josiah Jackson | English I PAP |
Maddie Hinckley | English I PAP |
Madysenn Boutwell | English/ Softball |
Kailey DeLorenzo | Fall Professional Communication |
Trevor Hennington | Fall Professional Communication |
Shelby Bostick | Freshman Basketball |
Jack Tregellas | Freshman Football |
Dalton Rapp | Freshman Football |
Reece Warren | Freshman Theatre |
Anna Kay Bohannon | Friends of Rachel Club |
Tatum Jones | Friends of Rachel Club |
Claudia Johnson | Friends of Rachel Club |
Morgan Smith | Health – Fall |
Shelby Bostic | Health – Spring |
Kailey Delorenzo | Jazz III |
Raymond Polexi | Latin I |
Meredith Boykin | Leading Ladies |
Maitlyn Mitchell | Leading Ladies |
Kyla Stevens | Music Theory I |
Tayton Crutsinger | Music Theory I |
Ashlea McInitre | Newspaper |
Marissa Powell | Photojournalism |
Amy Olazaran | Pre-AP Biology |
Payton Bierle | Pre-AP Biology |
Trevor Hennington | Pre-AP Biology |
Austin Hall | Pre-AP Computer Science |
Joseph Hampton | Pre-AP English I |
Kate Siddons | Pre-AP Geometry |
Nicole Alteri | Principle of Agriculture, Food, and Natural Resources |
Amy Olazaran | Principles of Health Science |
Lance Williams | Psychology |
Connor Haught | Robotics |
Sarah Reese | Sociology |
Faith Emmitte | Spanish I |
Anna Yates | Spanish II |
Payton Bierle | Spanish II |
Ava Bathurst | Spring Professional Communication |
Trace Comiskey | Spring Professional Communication |
Anthony Bailey Barra | STEAM Studio 3-D Printer |
Teagan Meil | STEAM Studio Mixed Media Design |
Scarlett Grimes | STEAM Studio Silhouette Design |
Ava White | Student Council |
Colby Tiberg | Team Sports |
William Reynolds | UIL Computer Science |
Baird Jernigan | Weight Training |
Brittney Yellow Eyes-Jones | Weights and Aerobics |
Parker Jones | World History |
Eva White | World History |
Jett Bates | World History |
Elly McCarty | World History |
WHO’S WHO – SOPHOMORES | SUBJECT |
Lane Barrett | Algebraic Reasoning |
Mattye Tierce | AP Spanish 4\IV |
Alaina Huntington | AP World History |
Claire Beck | Art I |
Cadence Yeager | Art II |
Joe Rowlings-Pimentel | ASL I |
Marisol Puerta Leija | Biology I |
Abby Dodson | Business |
Alex Striejewske | Chemistry |
Ainsley Morar | Digital & Interactive Media |
Rachel Jobe | Geometry |
Raegan Harrison | Geometry |
Olivia Key | Girls Varsity Tennis |
Amy Jasso | Graphic Design |
Natalie Durrington | Jazz II |
Brooke Lee | Latin I |
Callie Todd | Latin II |
Aiden Shaw | Medical Terminology |
Emily Thomas | Pre-AP Art |
Amy Jasso | Pre-AP Art |
Hannah Sawyer | Pre-AP Chemistry |
Grace Bussmeir | Pre-AP Chemistry |
Ty McClure | Pre-AP Chemistry |
Ryan Teichman | Pre-AP Chemistry |
Ella Fisher | Pre-AP English II |
Jake Knott | Pre-AP English II |
Laila Paluszek | Pre-AP English II |
Audrey Schabel | Pre-AP English II |
Michael (Payne) Boyd | Pre-AP Spanish III |
Alaina Huntington | Principles of Business, Marketing and Finance |
Nathaniel Michaelis | Robotics |
Tanya Van | Spanish I |
Porter Dionisi | Spanish II |
Olivia Caggiano | UIL Journalism |
Creed Willems | Varsity Baseball |
WHO’S WHO – JUNIORS | SUBJECT |
Jake Turner | Aledo Young Republicans |
Rachael Allen | Algebra II |
Hadley Thompson | Anatomy & Physiology |
Reid Van Ness | Anatomy & Physiology |
Alayna D’Avino | Anatomy & Physiology |
Sy Neely | AP Chemistry |
Steven Burns | AP Environmental Science |
Riley Clarke | AP Language and Composition |
Sydney Violet Smith | Ap Language and Compostion |
Tristan Tillman | AP Physics I |
Taylor Yates | AP Physics I |
Eva Cordell | ASL CLUB |
Graydon Morris | Boys Cross Country |
Luke Haas | Business |
Gunter Jarvis | Business |
Jakob Paulsen | Business |
Cooper Goggans | Business |
Destiny Barron | Digital Photography 3 |
Clare Copeland | Earth Science |
Graydon Morris | English III |
Diana Peattie | English III |
Ariadna Sola Lara | English III |
Kylie Belt | English III |
Sy Neeley | FBLA |
Gracie Morris | Girls Track |
Madison Head | Golf |
Sean Howes | Graphic Design |
Caitlin Zimmerman | HOSA |
Grace Taylor | International Club |
Jake Turner | Junior World Affairs Council |
Taylor Yates | Newspaper |
London Kasper | Pre-AP Computer Science |
Sy Neely | PreAP Precalculus |
Ariadna Sola Lara | Principles of Business, Marketing and Finance |
Hannah Jackson | Principles of Health Science |
Amber Birdwell | Professional Communications |
Maxon Newell | Regular Precalculus |
Jordan Chapin | Robotics |
Seth Thomas | Spanish II |
Emma Tilley | Student Congress |
Camryn Barnett | US History |
Andy Wright | US History |
Joseph Max Davis | US History |
Logan Hewitt | Varsity Baseball |
Evelyn Torres | Volleyball |
WHO’S WHO – SENIORS | SUBJECT |
Alex Rodgers | Accounting |
Kiersten Hart | AP Art |
Beth Ann Simmons | AP Biology |
Katie Holland | AP Biology |
Theresa Ruflin | AP Biology |
Emily Hensley | AP Biology |
Matthew Delorenzo | AP Computer Science A |
Clara Fulsaas | AP Computer Science Principles |
Grace Flatten | AP Economics |
Emily Hensley | AP Government |
Evan Jokerest | AP Government |
Courtney McLachlan | AP Literature |
Grace Flatten | AP Physics II |
Zachary Reinert | AP Physics II |
Teddy West | AP Physics II |
Noah Novak | AP Sculpture |
Autry Johnson | AP Statistics |
Brittany Kszyminski | Astronomy |
Connor Steele | Bearcat Soccer |
Brandon Wrinkle | Bearcat Soccer |
Evan Pennington | Business |
Kyle Wilhite | Business |
Danielle Harrington | Choir |
Madison Bunting | Debate |
Bailey Kline | Economics |
Evelyn Cook | Engineering |
Catherine Joseph | English IV |
Teddy West | English IV |
Pace Warren | English IV |
Emily Oetinger | English IV |
Brett Frazier | FBLA |
Pepper Purpura | Film Club |
Rebecca Staggs | Forensics |
Savanna Staggs | Forensics |
Clara Fulsaas | Girls Cross Country |
Lydia Lawrence | Girls Track |
Erin Davis | Girls Varsity Tennis |
Priscilla Schimming | Girls Varsity Tennis |
Evan Pennington | Golf |
Ted West | Government |
Justin Black | Government |
Ashley Mazza | Government |
Lauren Cox | Government |
Sam Jepsen | Government |
Justin Black | Government |
Josephine Bush | Government |
Alyssa Hickerson | Health Science Clinical |
Avery Tilley | iSchool Student AdvoCats |
Blaine Tatum | Jazz I |
Avery Tilley | Junior World Affairs Council |
Elizabeth Allanach | Ladycat Basketball |
Vanessa Rajan | Ladycat Soccer |
Brooke Jones | Ladycat Soccer |
Emily Hensley | Leading Ladies |
Erin Ingram | Leading Ladies |
Avery Tilley | Mascot |
Brendan Tillman | Mascot |
Brennen Baker | Music Theory 2 |
Camille Krieger | Musical Theatre |
Bradley Raettig | NAHS |
Camille Krieger | National Honor Society |
Avery Tilley | National Honor Society |
Lauren Krieger | National Honor Society |
Katelyn Yim | National Honor Society |
Brittany Stevens | Practicum in Education & Training |
Hebah Goderya | Robotics |
Ben Huxtable | Spirit of Aledo |
Madelyn Johnson | Statistics |
Josie Bush | Statistics |
Zachary Ernst | Technical Theatre |
Autumn Young | Theatre |
Garrett Powell | UIL Computer Science |
Madison Bunting | UIL Literary Criticism |
Emily Pierce | UIL Ready Writing |
Autry Johnson | Varsity Baseball |
Hunter McConathy | Varsity Baseball |
Michaela Harris | Varsity Cheer |
Miles Grubbs | Varsity Tennis |
Lance McClure | Varsity Tennis |
Justin Black | Video Game Design |
Hannah Jones | Volleyball |
Maggie Wackerhagen | Volleyball |
Sarah Morehead | Volleyball |
Pepper Purpura | Yearbook |